GSM'in devleri Barcelona'da

Mobil iletişim sektörünün en büyük etkinliği kabul edilen 3GSM, özdeşleştiği Fransa'dan ayrılarak bu sene ilk defa kapılarını İspanya'nın Barcelona şehrinde açtı.

İSTANBUL - Mobil iletişim sektörünün en büyük etkinliği kabul edilen 3GSM, özdeşleştiği Fransa'dan ayrılarak bu sene ilk defa kapılarını İspanya'nın Barcelona şehrinde açtı.
3GSM, firmaların donanım, yazılım ve hizmetlerini tanıttığı fuar alanı ve sektör liderlerinin günümüze ve geleceğe ait vizyonlarını ortaya koyduğu kongre bölümünden oluşuyor. Bu sene fuara katılan firma sayısı geçtiğimiz yıla oranla yüzde 40 artış göstererek 962'ye ulaştı. 171 ülkeden 50 bin kayıtlı ziyaretçi ve 1200 gazetecinin takip ettiği etkinlik 13-16 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek yüzlerce oturum ışığında önümüzdeki dönemin odak noktalarını belirleyecek. Geçtiğimiz yılki kongreye damgasını vuran detay sektörün psikolojik sınır olarak belirlediği 1 milyar abone sayısına ulaşılma zaferiydi. Bu senenin odak noktası da yeni teknolojiler ve hizmetler. Fuarda konuşma yapacaklar arasında Türkiye'de Telsim ihalesini kazanarak adını duyuran Vodafone'un İcra Kurulu Başkanı Arun Sarin, Microsoft İcra Kurulu Başkanı Steve Ballmer da yer alıyor.