Güçlenen Cayenne Turbo S Türkiye'de

Alman spor otomobil ve arazi aracı üreticisi Porsche'nin, arazi aracı Cayenne Turbo S'i Türkiye'de de satışa sunuldu. 195 bin 990 avroluk
anahtar teslim satış fiyatıyla, Doğuş Otomotiv-Porsche tarafından sınırlı kota nedeniyle ilk etapta beş adet ithal edilen 521 beygirlik Cayenne Turbo S'ten 3'ü, sahiplerine teslim edildi.

İSTANBUL - Alman spor otomobil ve arazi aracı üreticisi Porsche'nin, arazi aracı Cayenne Turbo S'i Türkiye'de de satışa sunuldu. 195 bin 990 avroluk
anahtar teslim satış fiyatıyla, Doğuş Otomotiv-Porsche tarafından sınırlı kota nedeniyle ilk etapta beş adet ithal edilen 521 beygirlik Cayenne Turbo S'ten 3'ü, sahiplerine teslim edildi. Aracın standart donanımında 8 hava yastığı, bi-xenon far sistemi, deri döşeme, hafızalı ve elektrik ayarlı ön koltuklar, ısıtmalı ön ve arka koltuk lar, otomatik klima, Porsche Park Asistanı, PCM (Porsche Communication System) ve Bose marka müzik sistemi yer alıyor. 4.5 litrelik V8 turbo beslemeli motora sahip Cayenne Turbo S, Cayenne Turbo modelinde kullanılan motorun modifiye edilerek daha da güçlendirilmiş bir versiyonuyla üretildi.
Sıfırdan 100 kilometreye 5.2 saniyede çıkan Cayenne Turbo S, 270 kilometrelik maksimum hıza ulaşabiliyor. Yalnızca 6 ileri vitesli ve direksiyondan komuta edilebilen Tiptronic S kodlu otomatik şanzımanlı Cayenne Turbo S'in motoru, 100 kilometrede ortalama 15.7 litrelik yakıt tüketiyor.