Gül: İş dünyasıyla sorun yok

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "Hükümet iş dünyasına, iş dünyası hükümete karşı gibi olumsuzluklar söz konusu değil" dedi.

BURSA/ANKARA - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "Hükümet iş dünyasına, iş dünyası hükümete karşı gibi olumsuzluklar söz konusu değil" dedi. Türk Göçmen Dernekleri'nin toplantısında TÜSİAD ile hükümet arasındaki gerginlik konusundaki soruyu yanıtlayan Gül, "İlk günden beri şunu söyledik: İş dünyasıyla başarılı bir işbirliği içindeyiz. Herhangi bir gerginlik şeklinde ifade etmek doğru değil. Medeni şekilde fikirler paylaşılabilir. Türkiye'de suni gerginlikler var. 'Hükümet iş dünyasına, iş dünyası hükümete karşı' gibi bir olumsuzluk söz konusu değil" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da genel olarak iş dünyasıyla olumlu ilişki içinde olduğunu vurgulayan Bakan Gül, Başbakan'ın yaptığı açıklamada, kuvvetler ayrılığı prensibinin söz konusu olduğunu vurguladı.
'İlk defa olmuyor'
Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ise yargıya müdahale tartışmasını değerlendirirken, bunların demokratik sistemin icapları olduğunu söyledi. Süleyman Demirel, "Dünyanın sonu değil, bu tür tartışmalar. Her ülkede oluyor. Benim ülkemde de ilk defa olmuyor" dedi.