Gül: Türk girişimciler büyük düşünüyor

Gül: Türk girişimciler büyük düşünüyor
Gül: Türk girişimciler büyük düşünüyor
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk girişimcisinin artık büyük düşündüğünü, bütün dünyayı faaliyet alanı olarak gördüğünü ve değişen şartlara uyumu ile dikkati çektiğini belirtti.

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) 4. Olağan Genel Kurulu dolayısıyla Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral'e mesaj gönderdi. Toplantıda okunan mesajında Cumhurbaşkanı Gül, TUSKON'un ve diğer kuruluşların faaliyetlerinin, Türkiye'nin kalkınması bakımından önemli fırsatlar yarattığını kaydetti.

Her sektörden ve ölçekten firmalara ve girişimcilere, Türkiye için değer üretmeleri amacıyla öncülük eden TUSKON'un başarılı çalışmalarını memnuniyetle izlediğini dile getiren Gül, “TUSKON, Türkiye'nin sanayileşme ve kalkınma hamlelerini devam ettirmesi, gelişmiş bir ekonomi olarak yükselmesi ve bir cazibe merkezine dönüşmesi için hiç bitmeyen bir heyecanla ve azimle faaliyetlerini sürdürmektedir” ifadelerini kullandı. Olağan Genel Kurul toplantısının verimli geçmesi temennisinde bulunan Gül, mesajında, “Ülkemizin potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesine yönelik olarak yoğun gayret gösteren TUSKON, ekonomimizin özel sektörün öncülüğünde dünyaya açılması ve küresel ekonomiyle bütünleşmesi sürecinde takdirle karşıladığımız ve gurur duyduğumuz başarılı hizmetlere imza atmaktadır” ifadelerine yer verdi.

“Yatırımcılarımız devletin önünde gidiyor” Türkiye'nin çok dinamik bir girişimci gücüne sahip olduğunu vurgulayan Gül, şunları kaydetti: “ Bugün ülkemizde büyüme özel sektör eliyle gerçekleştirilmektedir. Türk girişimcisi artık büyük düşünmekte, bütün dünyayı faaliyet alanı olarak görmekte ve değişen şartlara uyumu ile dikkat çekmektedir. Yatırımcılarımız, girişimcilerimiz, gerek yurt içi gerek yurt dışındaki iftihar kaynağı olan çalışmalarıyla, devletin önünde gitmektedir. Türkiye böylelikle küresel bir güç olma hedefini aşama aşama gerçekleştirmektedir. Eğer bugün Türkiye'nin geldiği ileri seviyeden kıvançla söz ediyorsak, bunda girişimcilerimizin ve onları temsil eden güzide kuruluşlarımızın katkılarını göz ardı edemeyiz. Bu başarıda TUSKON'un girişimcilerimizin ufkunu açan, uluslararası ticaret köprüleri gibi teşebbüslerinin büyük rolü bulunduğuna inanıyorum. Ülkemize yaptığınız hizmetler ve girişimcilerimize sağladığınız katkılardan dolayı sizleri gönülden tebrik ediyorum. TUSKON'a ve girişimcilerimize desteğimi sürdüreceğimi bir kez daha belirtmek istiyorum.” (aa)

bigPara.com