'Gülen'e mektubu kim yazdı' sorgusu

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, Endüstri Holding soruşturmasında Fethullah Gülen'e yazıldığı ve tüm ortaklara kopyalarının postalandığı ifade edilen mektubu kimin yazdığını araştırmaya başladı.

KONYA - Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, Endüstri Holding soruşturmasında Fethullah Gülen'e yazıldığı ve tüm ortaklara kopyalarının postalandığı ifade edilen mektubu kimin yazdığını araştırmaya başladı.
İddiaya göre, Avrupa Genel Koordinatörü Ahmet Tekin, gurbetçilerden topladığı paraları holdingden habersiz Konya yerine Sudan'da kurduğu A.L.M. Altın Madeni adlı şirketine aktardı. Holdinge ait 250 milyon markın Sudan'a uçtuğunu öğrenen Ertekin, ortaklarını Tekin'e para vermemeleri için uyarmak amacıyla Tekin'in ağzından Fethullah Gülen'e mektup yazarak Avrupa ve Türkiye 'deki ortaklarına postaladı. Tekin'in imzasını taşıyan mektup, 'Çok kıymetli 21'inci asrın kutbu, iki cihan saadetimiz, çok değerli Fethullah Gülen Hocaefendi Hazretleri' diye başlıyor.
Holdingin yapılanmasında Gülen'in talimat verdiği iddia edilen mektupta, Tekin, Gülen'e sözde şunları söylüyor:
"Sayın Hoca efendi Hazretleri, Avrupa ve Konya'daki çalışmalarımız yönetim kurulunu gözden düşürecektir. İşaret buyurduğunuz üzere yönetim bunalacak ve teklif ettiğimiz yönetim devrini kabul edecektir. Cemaatimizdeki üst düzey kardeşlerimizin yaptığı yardımlar memnuniyet vericidir.
Elimizdeki boş hisse senetleri holding merkezinin bilgisi dahilinde cemaatimiz üyesi kişilere verilmiştir. Boş hisse senetlerini bu kardeşlerimiz üzerine göstererek azınlık haklarından dolayı holdinge ve şirketlere el koyduk."
Ahmet Tekin'in ağzından yazılan mektupta rüşvetten de bahsediliyor. Mektubun devamı şöyle: "Cemaatimizin hukuk işlerinde kullanılması için 170 bin dolara aldığımız lüks dubleks büro ile birlikte resmi dairelerde istenilen rüşvetlerin karşılanması için avukat S.K'ye350 bin dolar verildi. Sudan'daki şirketimiz A.L.M.'de Sudan hükümetiyle problemimiz devam etmektedir.''


    ETİKETLER:

    Altın

    ,

    Türkiye