Güler: Elektriğe şu anda zam yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, yaptıkları hesaplara göre, şu anda elektriğe herhangi bir zam olmayacağını söyledi.

ANKARA- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, yaptıkları hesaplara göre, şu anda elektriğe herhangi bir zam olmayacağını söyledi. Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) ve TMMOB Maden Mühendisleri Odası'nca düzenlenen '3. Uluslararası Bor Sempozyumu'nun kapanışına katılan Güler, gazetecilerin elektrik zammı ile ilgili sorularını yanıtladı. Güler, TEDAŞ'ın tarifelerinde artış gereğini vurgulayan DPT raporunun hatırlatılması üzerine, şu anda elektriğe herhangi bir zammın söz konusu olmadığını ifade etti, 2007 ile ilgili bir kararı bugünden söylemenin yanlış olacağını belirterek, ekonominin gereği neyse onun yapılacağını söyledi.
Bakan Hilmi Güler, "Bürokratik kurumlarla siyasi irade arasında elektrik zammı konusunda sanki çelişki var" sözleri üzerine, hiçbir çelişki olmadığını, ekonomik programı yönetenlerin kendileri olduğunu ve bunun da bir bütün halinde ele alındığını söyledi.