Güler: Yolsuzluk milli bir sorun

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, bakanlığındaki yolsuzluk soruşturması çerçevesinde bazı üst düzey bürokratlarla ilgili işlemlerle ilgili karşı savunmaya geçti.

ANKARA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, bakanlığındaki yolsuzluk soruşturması çerçevesinde bazı üst düzey bürokratlarla ilgili işlemlerle ilgili karşı savunmaya geçti. Güler, "Yolsuzluk henüz kesinleşmiş değil, kirli filan değil bu arkadaşlar. Çünkü henüz yargı süreci devam ediyor" dedi.
LPG yasa tasarısının TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmeler sırasında 'beyaz enerji' operasyonu da gündeme geldi. CHP'li Tacidar Seyhan, soruşturma kapsamında tutuklanan EÜAŞ Genel Müdürü Önder Piyade'ye atıf yaparak, şöyle konuştu: "Sayın Bakan 'Biz, temmuz ayında düğmeye bastık' diyor. Temmuz ayında düğmeye basıldıysa, üç defa veto görmüş kişi, ağustos ayının 17'sinde, nasıl oluyor da bir devlet kurumunun yönetim kurulu üyeliğine atanıyor? Hangisi doğru?" Bunun üzerine Önder Piyade'nin kararnamesinin Köşk'ten üç değil iki kez geri döndüğünü vurgulayan Bakan Güler, "Birinci defa döndükten sonra bir yerden haber geldi, imzalanacak diye, onun üzerine, gitti. Orada da, Başbakan Müsteşarımızın da imzas, parafı olmadan gitti. Orada ufak bir karışıklık olmuş" diye konuştu.