Gulf-Delta el ele verdi

Akaryakıt ve madeni yağ şirketi Gulf Oil International'ın Üst Yöneticisi Alan Dujean, Türkiye'nin kendileri için stratejik bir ülke olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Akaryakıt ve madeni yağ şirketi Gulf Oil International'ın Üst Yöneticisi Alan Dujean, Türkiye'nin kendileri için stratejik bir ülke olduğunu söyledi. Gulf Oil'in, Delta Akaryakıt ile gerçekleştirdiği iş ortaklığıyla Türkiye pazarında yatırım yapmayı hedeflediği dile getirildi.
Dujean, Türkiye'nin hem coğrafik hem de politik pozisyonu nedeniyle stratejik ülke olduğunu belirterek, iki yıl boyunca Türkiye'deki gelişmeleri çok yakından izlediklerini ve pazara girmenin zamanı geldiğine karar verdiklerini vurguladı. Delta Akaryakıt Grup Başkanı Mustafa Aşur ise Gulf Oil'i uluslararası alandaki tecrübesiyle Türkiye'ye getirmekten mutlu olduklarını ifade etti. Gulf Oil ve Delta Akaryakıt ağırlıklı olarak Anadolu'da büyümeyi planlıyor ve 2012 yılı sonuna kadar 400 istasyona ulaşarak pazardan yaklaşık yüzde 6-7 oranında pay almayı hedefliyor.
30 istasyonu olan Delta'nın yetkilileri, 1992'den bu yana Türkiye'ye uluslararası petrol şirketinin girmediğini, Gulf Oil'le yapılan iş ortaklığının bu açıdan çok önemli olduğunu kaydetti. Toplantıya Jean Paul Belmondo'nun oğlu olan yarış pilotu Paul Belmondo da katıldı.