Güllüoğlu, ABD'de ikinci şubesini de açtı

İSTANBUL - Güllüoğlu, New York Brooklyn’in ardından, Amerika’daki ikinci şubesini Manhattan’da açtı. Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü’nün katılımıyla dün Manhattan’da açtığı ikinci şubenin, Baklava&Cafe konseptiyle hizmet vereceği kaydedildi.
Geleneksel Türk tatlılarını ABD’de tanıtıyor olmaktan duyduğu gururu ifade eden Nejat Güllü, yaptığı değerlendirmede, ABD başta olmak üzere yurtdışında açacakları Güllüoğlu şubeleri ile Türk kültürünü ve mutfağını dünyaya en iyi şekilde tanıtmayı hedeflediklerini vurguladı. Nejat Güllü, “New York Brooklyn’de açtığımız ilk şubemize çok yoğun talep gördük. Türk tatlıları, Amerikalıların damak tadına hitap ediyor. Önümüzdeki günlerde zincire yeni halkalar eklemeye devam edeceğiz” dedi. Manhattan’da açılan şubeye ürünlerin Türkiye’den gideceğini belirten Nejat Güllü, şu bilgileri verdi:

Ürünlerini dondurup ABD’ye yolluyor
“Ürünlerimiz donmuş olarak, Türkiye’den soğuk zincir bozulmadan, konteynırlarda Amerika’daki soğuk depolara gidiyor. Günlük olarak, soğuk depolardan çıkarılan baklavalarımız, Türkiye’den giden eğitimli ustalarımız tarafından fırında pişirilerek, servise hazır hale getiriliyor. Türk baklavasını dünyaya tanıtmak için çıktığımız bu yolda, hedeflerimize ulaşmak için eğitimli ve tecrübeli ekibimizle çok çalışıyoruz ve var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kalite, kalite ve kalite diyoruz. Kalite ve Türk misafirperverliğiyle sunacağımız hizmetimiz ile Amerikan halkı birbirinden lezzetli tatlılarımızı çok beğenecek.” (Radikal)