Gümrüklerde atamalar tamam

Gümrüklerde uzunca bir süredir devam eden vekâlet dönemi, dün Müsteşarvekili Cihat Ancin'in istifasının ardından yapılan atamalarla sona erdi.

ANKARA - Gümrüklerde uzunca bir süredir devam eden vekâlet dönemi, dün Müsteşarvekili Cihat Ancin'in istifasının ardından yapılan atamalarla sona erdi.
Gümrük Müsteşarlığı'na, istifa eden Ancin'in yerine Müsteşar Yardımcısı Mehmet Şahin getirildi. Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Cihat Ancin'in istifasının kendi isteği olduğunu belirterek "Müşavirlik yapacağını söyledi. Beraber iyi çalıştığımız bir arkadaşımızdı. Onun yerine de müsteşar yardımcımız Mehmet Şahin'i atadık" dedi. Gümrük Müsteşarlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, yedi aydır Gümrük Müsteşarlığı'na vekâlet eden Cihat Ancin, kişisel nedenlerden dolayı bu görevinden istifa etti. İstifa sonrasında Müsteşar Yardımcısı Mehmet Şahin, Ancin'den boşalan bu göreve atandı.
Gümrük Müsteşarlığı'nın taşra teşkilatında 5456 sayılı yasa ile yapılan düzenlemelere paralel olarak başmüdür atamaları da yapıldı. İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü görevine Gümrükler Genel Müdürlüğü daire başkanlarından Selahattin Aldemir getirildi. Ankara Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü'ne ise Gümrükler Genel Müdürlüğü başkontrolörlerinden Ahmet Arslantaş, İzmir Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü'ne de yine başkontrolörlerden Nazım Bütün atandı.