Günay: Daha fazla beton istemiyoruz

Günay: Daha fazla beton istemiyoruz
Günay: Daha fazla beton istemiyoruz
Türkiye'nin turizm alanında dünyadaki ilk 10 ülkeden biri olduğunu hatırlatan Bakan Günay, Türkiye'nin turizmine yeni standartlar ve anlayışlar kazandırdığını söyledi

Türkiye ’nin 2011 yılında 31 milyon turist ağırladığını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Önceki yıla göre ağırladığımız turist sayısı yüzde 9.8 artış gösterdi. Dünya ortalaması yüzde 4.5’te kaldı. 23 milyar dolar gelir elde etik. Bu rakamlar da gösteriyor ki 2011 yılını Türkiye turizm açısından oldukça başarılı geçirdi. Dünyada ekonomik kriz birkaç yıldan beri sürmesine ve pazarlarımızı da etkilemesine rağmen başarılı bir yıl geride bıraktık” dedi.

Türkiye’nin turizm alanında dünyadaki ilk 10 ülkeden biri olduğunu hatırlatan Bakan Günay, Türkiye’nin turizmine yeni standartlar ve anlayışlar kazandırdığını söyledi. Günay “Yeşili, maviyi, doğayı, tarihi ve çevreyi koruma gibi çağdaş bir sorumluluğumuz var. Topyekûn sürdürülebilir bir turizm anlayışına sahibiz. Hedefimiz günlük kazanmak, 10 yıl turizmi sürdürmek değil aksine 100 yıl sürdürülebilir bir anlayışımız var. Daha fazla beton istemiyoruz” dedi. Sadece güneş, kum, deniz ile sınırlı kalmadıklarını belirten Bakan Günay, gastronomi, el sanatları, sivil mimarlık, kültür, tarih ve doğa gibi unsurları da artık turlara kattıklarını söyledi.(radikal)

bigPara.com