Hakan Şükür'le Bülent Uygun, restoran açtı

Hakan Şükür'le Bülent Uygun, restoran açtı
Hakan Şükür'le Bülent Uygun, restoran açtı

Hükün Şükür?ün açılışını yaptığı CEPA Alışveriş Merkezi?ndeki restoran 420 metrekare alana kurulu. Fast?njoy?da çocuk oyun alanları var. FOTOĞRAF: ECVET ATİK /AA

Eski Galatasaraylı milli futbolcu Hakan Şükür ile eski Fenerbahçeli Bülent Uygun, ortaklık kurarak Ankara'da Fast'njoy isimli bir fast food restoranı açtı

ANKARA - Galatasaraylı eski milli futbolcu Hakan Şükür ile Fenerbahçeli eski milli futbolcu Bülent Uygun Ankara’da Fast’njoy isimli fast food restoranı açtı. Ankara CEPA Alışveriş Merkezi içinde, Ankara merkezli Enda Grup’la ortalık kuran eski futbolculardan Hakan Şükür, Enda Grup ile çocukların ve ailelerin rahat, huzurlu vakit geçirebilecekleri bir mekân oluşturmak istediklerini söyledi.

Çocuklar da eğlenecek
Ankaralı işadamı iki arkadaşının kendi markalarıyla fast food ve çikolata mağazası açmaya yönelik tekliflerinin kendisine cazip geldiğini belirten Şükür, bunun üzerine Bülent Uygun ile birlikte bu işe girdiklerini anlattı. Çocuklarının kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Şükür, bu fikirden yola çıkarak, aileler yemek yerken çocukların da eğlenceli vakit geçireceği bir konsepti uygun gördüklerini kaydetti.
Futbolculuk hayatındaki düzgün yaşamını iş hayatında da temsil etmeyi sürdürmenin kendisi için önemli olduğunu anlatan milli futbolcu, kendi markalarını oluşturduklarını ve bu marka ile önce Ankara’da iki fast food restoranı ile bir çikolata mağazası açacaklarını anlattı. Şükür, ilerleyen dönemde franchasing verebileceklerini dile getirdi. Açık mutfağıyla dikkat çeken 420 metrekare alana kurulu Fast’njoy, çocuk oyun alanlarının yanı sıra 40 kişilik özel toplantı salonu ile 50 kişilik özel teras bulunuyor. Gündeme ilişkin soruları da yanıtlayan Hakan Şükür, bir gazetecinin, “(A) Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü konusunda arayışlar devam ediyor. Kamuoyunda yerli olmasına yönelik düşünce daha ağır basıyor.
Siz ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine, “Ben de kamuoyu gibi düşünüyorum. Bu ülke, Fatih Terim, Mustafa Denizli, Şenol Güneş gibi ismini sayabileceğimiz önemli teknik direktörler yetiştirdi. Onların yetişmesi zordu bu ülkede. Tabii iyi jenerasyonlar da yakaladılar. Bu iş jenerasyon işi, destek işi, arkanıza aldığınız rüzgâr işi birazda. Yabancı teknik direktörün de avantajları var, dezavantajları olduğu gibi. Kim olursa olsun destek vermemiz gereken bir dönemegiriyoruz. Gönlüm yerliden yana, ama bu söylediklerim gerçekleşmezse yerlinin de işi zor diye düşünüyorum” diye konuştu. Ampute futbol (engellilerin oynadığı futbol türü) ile ilgili bir soru üzerine Şükür, ampute futbol oynayanların, insanların istediği zaman her şeyi başarabileceğini gösterdiklerini söyledi. Şükür, “Futbol adına ortaya koydukları mücadele, arkadaşlarıyla kurdukları diyalogları keşke biz gerçek özürlüler de, kendini bu işe verenler olarak söylüyorum, yapabilsek” dedi. (aa)