Halka rağmen onay

Halka rağmen onay
Halka rağmen onay

İspanya , on binler Madrid’de protestolara devam ederken 2013 bütçesinin onaylandığını açıkladı. İspanyol hükümetinin dünkü toplantı sonrasında yapılan basın açıklamasında, hükümetin 2013 bütçesini onayladığı belirtildi. “Avrupalı partnerlerin isteklerine uyacak önlemler” alındığını belirten Soraya Saenz, bütçeyi kemer sıkma önlemlerine uygun olarak dizayn edebilmek için tam 43 yeni düzenlemenin kabul edildiğini ifade etti. Alınan önlemler arasında ise Euro Bölgesi yetkilileri tarafından istenilen ve hükümetin finansal kararlarını gözden geçirecek bağımsız bir mali organın kurulması yer alıyor.
Hükümetin açıklamaları devam ederken, İspanyol tahvilleri 11 baz puan düşerek yüzde 5.95’e geriledi. Saenz, hükümetin vergi artışlarından ziyade bütçe kesintilerine yoğunlaşacağını ifade etti. Hükümetin 18 milyar euroluk bütçe kesintisini açıklaması bekleniyor.
Öte yandan Yunanistan ’da Başbakan Antonis Samaras ile hükümeti destekleyen iki partinin lideri, gelecek kredi diliminin serbest bırakılması için önümüzdeki 2 yıl için alınacak yeni önlemler üzerinde temel noktalarda anlaştı. { EKONOMİ SERVİSİ}

bigPara.com