Halkbank kredi kartına 'Paraf' attı

Halkbank kredi kartına 'Paraf' attı
Halkbank kredi kartına 'Paraf' attı

Süleyman Aslan, Bu programa üye banka sayısının önümüzdeki dönemde artacağına inanıyorum dedi.

HSBC ile yolları ayırıp 'Paraf' markasıyla kart pazarına giren Halkbank 5 yıl içinde 700 milyon lira gelir elde etmeyi hedefliyor.

İSTANBUL - 19 bankanın 6 farklı kredi kartı ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olduğu kredi kartı pazarına Halkbank da kendi markası ile girdi. HSBC ile 2007’den bu yana yaptığı Advantage işbirliğini 5 Aralık itibariyle sonlandırma kararı alan Halkbank kendine ait ilk kredi kartı olan ‘Paraf’la kredi kartı pazarındaki payını beş yılda yüzde 6’ya çıkarmayı, 700 milyon lira da gelir elde etmeyi hedefliyor. Bankanın yeni kredi kartının tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, “Daha önce HSBC-advantage markası işbirliği kapsamında pazardaki etkinliğimizi bir miktar geliştirdik. HSBC advantage kartla, kredi kartlarında neyin nasıl yapıldığını öğrendik” dedi.
Kredi kartında pazar paylarının hâlâ yüzde 2-4 bandında devam ettiğini ifade eden Süleyman Aslan, 5 yılın sonunda kredi kartına sahip 6-7 milyon kişi hedeflediklerini belirtti.

Kart ücreti yok
Mart 2013’e kadar yeni kart için başvuran müşterilerden ücret alınmayacağını belirten Süleyman Aslan, “Daha sonra da yıllık aidat ve ücret alınmayacak. Ama hiçbir zaman almayacağız demek doğru olmaz. Nereye kadar götürebilirsek oraya kadar götüreceğiz” diye konuştu. Halkbank’ın bireysel kredilerinin toplam kredilerdeki payının yüzde 27 seviyesinde olduğunu vurgulayan Aslan, bunu yüzde 32-33 seviyelerine çıkarmayı istediklerini belirterek, toplam kredilerin üçte birinin bireysel kredilerden oluşmasını istediklerini ifade etti.( EKONOMİ SERVİSİ)

bigPara.com