Halkbank'a talipli sayısı üçe çıktı

Halk Bankası'nın özelleştirilmesinde talipli sayısı artıyor. Geçtiğimiz hafta biri yerli, diğeri yabancı iki kuruluşun Halk Bankası'na talipli olduğunu açıklayan Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, banka için üçüncü bir talipli daha olduğunu söyledi.

ANKARA - Halk Bankası'nın özelleştirilmesinde talipli sayısı artıyor. Geçtiğimiz hafta biri yerli, diğeri yabancı iki kuruluşun Halk Bankası'na talipli olduğunu açıklayan Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, banka için üçüncü bir talipli daha olduğunu söyledi.
Bu konuda yöneltilen soruları yanıtlayan Zeki Sayın, öncelikle gayrimenkullerin değerlemesi konusunu ele aldıklarını, değerleme çalışmaları ile görüşmede izleyecekleri stratejiyi belirleyeceklerini vurguladı. Değerleme çalışmasının bayram sonrası biteceğini de açıklayan Sayın, ardından taliplilerle bir araya gelineceğini, bu ay içinde kendilerine randevu vermeyi hedeflediklerini belirtti. Sayın, geçen hafta yaptığı 'iki talipli var' açıklamasının etkili olduğunu, bunun dışında yurtiçinden de yeni bir talipli olduğunu ifade etti.