Hamdi Akın: Piyango kriz kurbanı oldu

Aldığı yüksek tutarlı özelleştirme ihaleleriyle dikkat çeken Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’a göre Milli Piyango Şans Oyunları ihalesi ekonomik kriz kurbanı oldu. Akın, Milli Piyango ihale sonucunu değerlendirdi. 

‘Bu ortamda para bulmak zor’

Milli Piyango Şans Oyunları İhalesi’nin iptalle sonuçlanmasının nedeninin ekonomik kriz olduğunu düşünen Hamdi Akın, “Kriz ortamında para bulmak hem zor, hem de maliyetli. Her ne kadar ihaleye katılan grupların kapalı zarfla verdikleri teklifler açıklanmasa da, komisyon ile katılımcıların verdiği fiyatın birbirine yaklaşamadığı anlaşılıyor” dedi.
OPAP-SA’nın CEO’su Christos Hadjiemanuil de, Milli Piyango Şans Oyunları’nın Türkiye için önemli bir yatırım olduğunu bildiklerini vurgulayarak, bu nedenle Türk ortaklarıyla birlikte ihale için büyük bir titizlikle çalıştıklarını dile getirdi. Hadjeamanuil, “Şans oyunlarının geçmiş yıllardaki hasılatına bakılıp, hesap yapıldığında, başlangıç fiyatının beklentilerimizin çok üzerinde gerçekleştiğini söyleyebiliriz” diye konuştu.
İhale Komisyonu’nun iptal kararını açıklamadan bir süre önce konuşan Christos Hadjeamanuil, ‘Vermiş oldukları teklifin ne kadar olduğu’ sorusunu, ‘ihalenin henüz tamamlanmadığı’ gerekçesini ileri sürerek cevaplandırmadı.