Hamile CEO'ya Alibaba da yetmedi

Hamile CEO'ya Alibaba da yetmedi
Hamile CEO'ya Alibaba da yetmedi

Google ’dan Yahoo’ya transfer olan Marissa Mayer’in ilk karnesini dün aldı. Yahoo’nun 3. çeyret verilerine göre şirket 1.09 milyar dolar kâr elde etti. Hisse başına 35 cent kâr açıklayan Yahoo 2012’nin 2. çeyreğinde 1 milyar dolar kâr açıklamıştı. Yahoo’nun açıkladığı bu kârda en büyük payın Çinli Alibaba.com’daki hisselerinin yarısını 2.8 milyar dolara satması gösteriliyor. Bu 2.8 milyarlık satış bile Yahoo’nun kârında önceki çeyreğe göre gözle görülür bir yükselme göstermesine yetmedi. Firma 2012’nin 2. çeyreğine göre sadece 90 milyon dolar fazla bir kâr elde etti.
Yahoo’nun gelir kalemleri arasında en önemli payı reklam alıyor. Firma Google’ın lider olduğu dünya online reklam pazarının yüzde 14’ünü elinde bulunduruyor. Arama gelirleri önceki çeyreğe göre yüzde 11 yükselen Yahoo 414 milyon dolarlık arama gelirinin yanı sıra Banner gelirlerinde vasat bir seviye tutturdu.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Google

  ,

  Reklam

  ,

  Yahoo

  ,

  firma

  ,

  şirket

  ,

  hisse

  http://www.radikal.com.tr/110520411052042

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ayrımcılık.... - iyiturks

  Haberin başlığı ile içeriği arasında hiç bir bağ yok. Tamamen cinsiyet ayrımcılığına dayalı bir dikkat çekme çabası... Bu tarz bir bakış açısı ile bilgilendirilen okuyucudan nasıl bir beklenti olabilir? Bu bakış açısı "ayrımcılık" konularında toplumu nasıl sorgulayabilir?

  Cinsiyetci haber - sibelceylan

  Kadinin hamile olmasiyla bu haberin ne ilgisi var? Hamile kadin CEO olamaz mi? Hele bir de ustune basarili olamaz mi? Hem kadin hem hamile hem ceo hem basarili, bunu mu demek istiyorsun radikal? Biraz dikkat lutfen. Editorler icinizdeki cinsiyetciye gem vurun biraz.