Harb-İş'i sarsan itiraflar

Harb-İş'i sarsan itiraflar
Harb-İş'i sarsan itiraflar
Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz'ün birlikte olduğu bir kadının yaptığı açıklamalar internete düşen görüntüler sendikayı sarstı.

Türk Harb- İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz’ün eşi dışında başka bir kadınla yaşadığı ilişkinin internete düşen görüntüleri, sendikada yaşanan olağan ve olağanüstü genel kurulları yeniden gündeme getirdi. Görüntülerde yer alan açıklamalara göre, Akyüz merkeze muhalif olan şubeleri değiştirmek için “kişileri satın almaya” varan ayak oyunlarına başvuruyor. Yine görüntülere göre, Akyüz, yaşadığı ilişki için, genel merkez binasında bulunan misafirhane dahil sendikanın tüm imkanlarını kullanıyor.


GÖRÜNTÜDEKİ KADIN KONUŞTU
Evli ve dört çocuk babası olan Harb-İş Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz’ün de yer aldığı görüntülerde, Akyüz’ün ilişkisi olan T.D. açıklamalarda bulunuyor. Deniz’in anlattığına göre Hamza Akyüz facebook üzerinden tanıştığı T.D. ile kısa bir süre içinde yakınlaştı. D’yi sık sık sendika gezilerine götüren Akyüz, T.D. ile Türk Harb-İş Genel Merkezi’nin 5. katında bulunan yemekhanenin yanındaki eski yönetim döneminde konuk odası olarak kullanılan yeni yönetim döneminde ise iki yöneticiye yatakhane olarak tahsis edilen odada kalmış.
Görüntülerdeki T.D. aynı zamanda Harb-İş’in diğer yöneticileriyle ilgili iddialar da ortaya atıyor. T.D.’nin anlattıklarına göre bir diğer merkez yöneticisi olan Harb-İş Genel Sekreteri Haldun Kurubacak da benzer bir hayat yaşıyor.


MUHALİFLERİ YOK ETMEYE ÇALIŞMIŞLAR
Harb-İş Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz, sendikadaki muhalif şubelerde yaptıkları olağanüstü genel kurulları da anlatmış T.D’ye. Şube kongrelerinde kazanmak için bazı isimleri satın aldıklarını iddia eden T.D. şöyle diyor: “Şu anda İstanbul için çalışıyor. İstanbul’daki adamı bitireceğiz diyor. 4 kişiyi şu anda satın aldım diyor. İkisini biliyorum Dursun ve Kemal isimleri. Her birisine 125 liralık tesbih yaptırdım diyor. Turalı bir tesbih yaptırdı. Diyarbakır’da da şubeyi olağanüstüye götürmek için dört kişiyi satın aldığını söyledi. Kim diye sorduğumda çok detaya giriyorsun diyerek söylemedi.”


GÖREVDEN ALINDI
Konuşmalarda adı geçen Genel Sekreter Haldun Kurubacak DHA’ya yaptığı açıklamada ortada bir komplo olduğunu öne sürerek, bu görüntülerin yayınlanmasının ardından Hamza Akyüz’ün görevinden alındığını belirtti. Kurubacak, "Bu olay tamamen sendikamıza yönelik bir komplo. Olay duyulur duyulmaz Hamza Akyüz’ü çağırarak istifasını aldık. Kendisi yorum yapmadan istifasını verdi gitti. Görüntülerdeki kadını tanımıyorum. Beni de bu olaya karıştırmak istiyorlar. Kadın benim hakkımda da ileri geri konuşmuş. Bu sendikada hata yapan kim olursa olsun yanına kalmaz. Benimle ilgili bir görüntü yok. Olayla ilgili yasal işlemler de sürüyor. Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Bu olayda adı geçenler ve içinde olduğu tesbit edilenler hakkında da tek tek dava açacağız." (Evrensel/dha)

bigPara.com