Hastanelerin vergi borcuna taksit

Maliye Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı, hastanelerin vergi borçlarının taksitlendirilmesi konusunda anlaştı. Konuya ilişkin yazı Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanvekili Memet Atasever imzasıyla hastanelere gönderildi.

ANKARA- Maliye Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı, hastanelerin vergi borçlarının taksitlendirilmesi konusunda anlaştı. Konuya ilişkin yazı Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanvekili Memet Atasever imzasıyla hastanelere gönderildi. Yazılı açıklamada yapılan analiz çalışmalarında döner sermayeli kuruluşların mali sıkıntı içinde olduklarının görüldüğü belirtildi. Bu kapsamda, Maliye Bakanlığı nezdinde girişimde bulunularak, hastanelerin vergi borçlarının ertelenmesinin istendiği kaydedilen yazıda, Maliye Bakanlığı'nın bu talebe olumlu cevap verdiği ifade edildi.
Ödemeler ocakta başlıyor
Maliye Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında varılan uzlaşma sonucunda, Sağlık Bakanlığı'na bağlı döner sermayeli kuruluşların 2006 yılının kasım ayını kapsayan döneme ilişkin olarak tahakkuk etmiş gelir vergisi ve damga vergisi borçları ertelendi. Buna göre, hastaneler Ocak 2007'den başlamak üzere vergi borçlarını dört eşit taksitte ödeyebilecek.