Hayat Kimya, 'Afrika' kapısını araladı

Temizlik, hijyen ve kişisel bakım ürünleri alanında faaliyet gösteren Hayat Kimya, Bulgaristan ve Ukrayna'nın ardından Cezayir'de kurduğu fabrika ile Afrika kapısını aralayacak.

İSTANBUL - Temizlik, hijyen ve kişisel bakım ürünleri alanında faaliyet gösteren Hayat Kimya, Bulgaristan ve Ukrayna'nın ardından Cezayir'de kurduğu fabrika ile Afrika kapısını aralayacak. Bingo, Test, Molped, Molfix, Has ve Hayat gibi markaları bünyesinde bulunduran şirketin Gölcük'te tuvalet kâğıdı, havlu, mendil ve peçeteden oluşan kâğıt ürünleri üretim tesisi de sonbaharda devreye girecek.
Ağırlıklı olarak Rusya, Ukrayna, Moldova, Mısır ve Arnavutluk'a ihracat yaptıklarını söyleyen Hayat Kimya Yönetim Kurulu Üyesi Orhan İdil, Türkiye'nin üzerinde cirolara ulaştıkları Ukrayna'daki yatırımlarını büyütmek istediklerini açıkladı.
İdil, "Orada kendimize ait bir yatırım yapmak istiyoruz. Bu, Rusya ve Ukrayna'yı birleştiren bir yatırım olabilir" diye konuştu. İdil, Cezayir'de 25 milyon dolara fabrika kurduklarını ve bu ay deterjan için deneme üretimlerine başlayacaklarını da belirterek, "Burada çocuk bezi, hijyenik ped, sabun da üretilecek. Cezayir yatırımı ile Afrika'ya bir kapı açılsın istiyoruz" dedi.