Hazine'den haftaya 5 yıllık tahvil ihracı

Hazine önümüzdeki hafta ilk kez değişken kupon ödemeli ve geçen hafta olduğu gibi beş yıl vadeli tahvil ihracı gerçekleştirirken, referans bono ihalesindeki vadeyi ise üç aydan altı aya çıkardığını duyurdu.

İSTANBUL - Hazine önümüzdeki hafta ilk kez değişken kupon ödemeli ve geçen hafta olduğu gibi beş yıl vadeli tahvil ihracı gerçekleştirirken, referans bono ihalesindeki vadeyi ise üç aydan altı aya çıkardığını duyurdu.
Hazine 22 Şubat Salı günü, altı ayda bir değişken kupon ödemeli (FRN) beş yıl vadeli YTL cinsinden tahvil ihracı yapacak. Bugüne kadar üç ay vadeli referans bono ihalesi açan Hazine altı ayda bir kupon ödemelerinin belirlenmesi çerçevesinde pazartesi günü bu kez altı aylık referans bono ihalesi düzenleyeceğini açıkladı. Referans bono ihalesinde 1 milyar 856 milyon YTL net borçlanma yapılacak.
Haftaya 3.8 milyar YTL piyasaya olmak üzere toplam 4.4 milyar YTL iç borç servisi yapılacak. Söz konusu ödemenin 4 milyar 425 milyon YTL'lik kısmını 23 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirecek olan Hazine Müsteşarlığı, 26 Şubat Cuma günü ise tamamı döviz cinsinden olmak üzere piyasaya 4 milyon YTL ödemede bulunacak.