Hazine'den üç ihale

Hazine, gelecek hafta yapacağı 9 milyar YTL'lik rekor borç ödemesi için üç ihale birden düzenleyecek. Hazine, 16 Ocak Pazartesi günü 6 ay vadeyi YTL cinsi referans bono ihalesi yapacak.

ANKARA - Hazine, gelecek hafta yapacağı 9 milyar YTL'lik rekor borç ödemesi için üç ihale birden düzenleyecek. Hazine, 16 Ocak Pazartesi günü 6 ay vadeyi YTL cinsi referans bono ihalesi yapacak. Hazine, 17 Ocak'ta ise 20 ay vadeli YTL cinsi iskontolu ve yine YTL cinsi 5 yıl vadeli altı ayda bir değişken kupon ödemeli tahvil ihaleleri düzenleyecek.
16 Ocak tarihinde yapılacak referans bono ihalesinde 1 milyar 855 milyon YTL borçlanacak olan Hazine bu ihalede altı ayda bir değişken faiz ödemeli tahviller için ödenecek kupon oranını belirleyecek. Hazine, 16 Ocak'ta 996 milyon YTL, 18 Ocak'ta ise 8 milyar 34 milyon YTL iç borç ödemesi gerçekleştirecek. Hazine ocak ayının borçlanma programını ise 24 Ocak tarihinde gerçekleştireceği ve 5 yıl vadeli altı ayda bir sabit kupon ödemeli tahvil ihraç edeceği ihaleyle tamamlayacak. Tahvilin kupon oranı yüzde 7 olarak belirlendi.