Hazır giyimciler tek fuarda birleşti

Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, İstanbul hazır giyim ve moda fuarlarını tek çatı altında topluyor. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı...

İSTANBUL - Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, İstanbul hazır giyim ve moda fuarlarını tek çatı altında topluyor. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, TRİSAD İş Konseyi Başkanı Reha Erekli, İstanbul'daki moda fuarlarının ortak düzenlenmesine ilişkin olarak bir toplantı yaptı. Kürşad Tüzmen, Türkiye'nin ihracatının yüzde 25'ini yapan tekstil ve konfeksiyon sektörünün iç ve dış tüm güçlüklere rağmen ihracatta büyük başarı sağladığını belirterek, "Şimdi bu başarı el ele birlikte İstanbul'un dünya çapında bir moda merkezi olması için bir araya geliyor" dedi.
Süleyman Orakçıoğlu ise İstanbul moda ve hazır giyim fuarlarında yaşanan, fuar içeriği konusundaki görüş ayrılıklarının sektörün gerçek gücünü göstermesini engellemeye başladığını söyledi. Orakçıoğlu, "Sektörümüze ve ülkemize hizmet amacıyla kurulan, 14 sektörel sivil toplum derneğinin oluşturduğu İş Konseyi ile İHKİB'le ve hazır giyim, konfeksiyon ihracatçıları birlikleri olarak, güçlerimizi, ilişkilerimizi, bu misyonu gerçekleştirmek amacıyla bir araya getirdik" diye konuştu.