'Her şey dahil olmazsa turist rakiplere kaçar'

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, her şey dahil sisteminin Türkiye turizmi için sorun haline geldiğini savundu. Belediye Başkanı Yılmaz, turizmde her şey dahil sisteminden özellikle esnafın şikâyetçi olduğunu belirterek...

FETHİYE - Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, her şey dahil sisteminin Türkiye turizmi için sorun haline geldiğini savundu. Belediye Başkanı Yılmaz, turizmde her şey dahil sisteminden özellikle esnafın şikâyetçi olduğunu belirterek, "Onları kesinlikle haklı buluyorum" dedi. Her şey dahil sisteminin Türkiye için 'bir sorun haline geldiğini' savunan Keramettin Yılmaz, şöyle konuştu: "Yasal düzenlemelerin olmaması nedeniyle 4 odalı bir pansiyon da 100 odalı otel de her şey dahil sistemiyle işletilebiliyor. Sistemin en az uygulandığı yer Ölüdeniz'dir. Eski sistemle yani oda ve kahvaltı sistemiyle çalışan birçok otel, bu bölgededir."
Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Yavuz Torunoğullları ise esnafın şikâyetçi olduğu her şey dahil sisteminin uygulanmaması durumunda turist sayısında azalma olacağını öne sürdü. Bu sistemi Türkiye'nin yaratmadığını ifade eden Torunoğulları, şöyle dedi: "Bu bir talep meselesi. Her şey dahil sistemi, dünyanın her yerinde uygulanan bir sistem. Türkiye'de bu sistemi uygulamazsak, müşteri kaybederiz. Bu insanlar Tunus'a, Yunanistan'a, Malta'ya tatile gidecek. Turizmci ve Türkiye zarar eder."