Her yanım para dolar!

Her yanım para dolar!
Her yanım para dolar!
Para kaplama modası her yerde her üründe. Şimdiye kadar dolar ve euro ile kaplanan ürünler için MB'nin izniyle artık TL de kullanılabilecek.
Haber: SİBEL CİNGİ / Arşivi

‘Param yok ama, her yanımdan zenginlik aksın’ istiyorsanız. Çok kolay... İçinde dolarlar olmayabilir ama kendisi dolar olan cüzdan, ‘parayı kâğıt gibi harcama’ hevesinizi giderecek dolar baskılı tuvalet kâğıdı ve peçete, ‘ayaklarınıza paralar serilsin’ istiyorsanız topukları tomar tomar dolar ve euro dolu ayakkabılar dünyada en çok satan ilginç ürünler listesinde başı çekiyor. Öyle ki bu sıradışı ürünler Türkiye ’de de alışveriş sitelerinde en hızlı tükenenlerin başında geliyor.
Merkez Bankası’nın Türk Lirası’nın küpe, kolye, kol düğmesi gibi hediyelik ürünlerde ticari amaçlı kullanılabileceğini açıklamasının ardından Türkiye’de de şirketler hararetli bir çalışma içine girdi. Önümüzdeki günlerde karşımıza çıkmaya başlayacak olan Türk Lirası simgeli ürünlerde tek şart Türk Patent Enstitüsü tarafından koruma altına alınan simgenin kullanımında etik kurallar dışına çıkmamak. Çılgın alışverişçilerin gözü şimdi TL simgesi baskılı ürünlerde.

Dolar hiç bu kadar değer kaybetmemişti!
Tek taraflı baskı olması ve gerçek banknotun 1.5:1 ölçekli replikası olması sebebiyle Amerikan Hazinesi’nin yönergesine uygun olarak üretilen 100 dolarlık banknot baskılı tuvalet kâğıdı yok satıyor. Dolar yeşili rengindeki üç katlı tuvalet kâğıdının fiyatı 16.9 TL.

Attığı her adımı para
‘Attığı her adımı para’ dedirtmek isteyenler için ise imdada dolar baskılı, şeffaf tabanının içi dolar dolu görünümlü ayakkabı ise 252,33 liraya satılıyor.

Mendilimde eurolar
‘Çok bonkörüm’ havası atmak için artık cepte dolar ve euro baskılı mendiller taşınıyor. 100 dolar replikası kâğıt mendilin paketi 6 TL. 100 adetten oluşan bir paket dolar-euro peçete ise 9.90 TL.

iPhone’lar dolarla giydiriliyor, dolar baskılı iPhone kabı ile var.

Rüyada bile dolar
Para var, huzur var... Huzurlu bir uyku için dolar baskılı nevresimler bile üretildi. Rüyada dolarlar içinde yüzdüğünü görmek isteyenler ise 100 liraya bu nevresim takımını alıyor.

Referansın yoksa çanta da yok 
Ardı ardına yapılan emniyet operasyonları ünlü çanta markalarının taklitlerini satan mağazaları zora soktu. İyi bir çakma almak isteyenler için de güçlü referanslar devreye girdi. Fiyatları 850 ile 2 bin TL arasındaki çakma çantaların alıcısı da hâlâ çok!

Kiralık giyim sezonu açıldı 
Düğün ve mezuniyet sezonu açıldı. O güne özel kıyafet arayışları hızlandı. Çok param yok ama kaliteli bir elbise giymek istiyorum diyenlerin imdadına elbise kiralama şirketleri yetişiyor. Sadece elbise değil. Saatler, şapkalar hatta çantalar bile kiralık.

bigPara.com