'Hiper' Meclis'i bekliyor

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, büyük mağazalar (hipermarket) yasa tasarısının Meclis'in açılışının ardından tekrar gündeme getirileceğini açıkladı.

TEL AVİV - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, büyük mağazalar (hipermarket) yasa tasarısının Meclis'in açılışının ardından tekrar gündeme getirileceğini açıkladı.
Bakan Ali Coşkun, Türkiye'ye girmek isteyen büyük mağazalar ile yayılmak isteyen orta ölçekli mağazaların tasarının gecikmesini istediğini, küçük esnaftan ise bir an önce yasanın çıkarılması yönünde talepler geldiğini kaydetti. Türkiye'deki halk pazarlarının süpermarketlerin sattığı her şeyi sattığını belirten Coşkun, buraların kayıt dışının beslendiği bir sistem haline geldiğini sözlerine ekledi.
Bu halk pazarlarının da hipermaketlerle birlikte ele alınacağını söyleyen Bakan Coşkun, hipermarket tasarısının hazırlanması sırasında başka ülke örneklerini incelediklerini de hatırlattı. Öte yandan Coşkun, 5 şeker fabrikasının özelleştirilmesi amacıyla Özelleştirme Yüksek Kurulu'na başvuruda bulunduklarını açıkladı.