Hisarcıklıoğlu: Yanlış anlaşıldım

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarıklıoğlu, "Başmüzakereci yardımcılığı gibi bir pozisyonda yer almak şeklinde kişisel bir görev peşinde olmadım" dedi.

ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarıklıoğlu, "Başmüzakereci yardımcılığı gibi bir pozisyonda yer almak şeklinde kişisel bir görev peşinde olmadım" dedi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, dün yapılan yönetim kurulu toplantısının çıkışında soruları yanıtladı. Böyle bir görevin tam zamanlı mesai istediğini de vurgulayan Rifat Hisarcıklıoğlu, "Benim işim bana yetiyor. TOBB'daki çalışmam zaten tüm mesaimi kapsıyor. Öyle ki, kendi özel işlerimle bile ilgilenemiyorum" diye konuştu.
Hisarcıklıoğlu, AB sürecinde iş dünyasını temsil konusunda TÜSİAD ile aralarında çekişme varmış gibi kamuoyunda bazı iddiaların gündeme geldiğinin hatırlatılması üzerine de şunları söyledi: "AB müzakere heyetinin oluşumu konusunda herhangi bir mesleki dernekle rekabet halinde değiliz. Zaten mesleki dernekler de TOBB üyelerinden oluşuyor. Hepsi benim asli üyem. Kendi üyemle nasıl çatışma içinde olabilirim ki..."