Hisarcıklıoğlu yeniden aday

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konsey Başkanlarının ortak bir deklarasyon yayımlayarak desteklediklerini açıkladıkları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Başkanlığı'na yeniden aday oldu.

ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konsey Başkanlarının ortak bir deklarasyon yayımlayarak desteklediklerini açıkladıkları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Başkanlığı'na yeniden aday oldu. Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa başkanlarına, "Size hükmetmek için değil, size hizmet etmek için adayım" dedi. Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa başkanlarıyla tanışmak amacıyla düzenlenen toplantının sonunda teşekkür konuşması yaptı.
Oda ve borsa başkanlarının kendisini yeniden TOBB Başkanı olarak görmek istediklerini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, "Beni onurlandırdınız. Tevdi ettiğiniz bu görevi hakkıyla yapacağımdan emin olunuz" diye konuştu. Oda ve borsaların Türkiye'nin çimentosu olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, başkanlara "Sizlerle birlikte güçlü Türkiye'nin inşasında, omuz omuza çalışacağımdan dolayı büyük gurur duyuyorum. Desteğinizle TOBB Başkanlığı'na adayım. Sizlere hükmetmek için değil, size hizmet etmek için adayım" dedi.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, konuşmasının ardından başkanlar tarafından ayakta alkışlandı. TOBB Konsey Başkanları da Hisarcıklıoğlu'na destek için ortak bir deklarasyon yayımladı. Deklarasyonda, TOBB Genel Kurul ve Ticaret Borsaları Konsey Başkanı Nejat Ekrem Basmacı, Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanı Erol Öztürk, Ticaret Odaları Konsey Başkanı Ekrem Demirtaş, Sanayi Odaları Konsey Başkanı Kemal Çolakoğlu ve Deniz Ticaret Odaları Konsey Başkanı Gündüz Kaptanoğlu'nun imzası yer aldı.