Hisse alım-satımı cep'e taşınıyor

Ak Yatırım Genel Müdürü Berrin Önder, dövizin bu kadar yükselmesini kimsenin beklemediğini ve herkesi şaşırtığını belirterek "Ancak, borsa dip, dolar zirve seviyesinde, faizler en yüksek düzeyinde.

İSTANBUL - Ak Yatırım Genel Müdürü Berrin Önder, dövizin bu kadar yükselmesini kimsenin beklemediğini ve herkesi şaşırtığını belirterek "Ancak, borsa dip, dolar zirve seviyesinde, faizler en yüksek düzeyinde. Buralarda artık bir durulma bekliyorum" dedi.
Yatırımcılara, blackberry cep telefonu üzerinden, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda herhangi bir aracı olmaksızın, hisse senedi alım-satımına imkân veren sistemin tanıtım toplantısında konuşan Ak Yatırım Genel Müdürü Berrin Önder, mayıs ayından bu yana piyasalarda süren dalgalanmanın bir süre daha devam edeceğini öngördü ve "Bir müddet sonra mutlaka durulma olacaktır. Bu durulmadan sonra yatırımcılar döviz bozdurup tekrar hisse senedi piyasasına ve faize gireceklerdir" diye konuştu.
Mayıs ayından itibaren hem yurtiçi hem de yurtdışına bağlı yaşanan dalgalanmanın bir süredir unutulan risk kavramını yeniden hatırlattığını belirten Berrin Önder, "Çok kısa zamanda ani yabancı yatırımcı çıkışıyla birlikte dövizin bu kadar fırlamasını kimse beklemiyordu, ne bankacılık çevresi ne yatırımcılar. Bu herkesi şaşırttı ve tekrar yatırımcıların yatırımlarını gözden geçirmeye yöneltti" dedi.
Cepten hisse alım dönemi
Ak Yatırım'ın, cep telefonundan e-posta, SMS, internet tarayıcısını yoğun olarak kullananlar için geliştirilen 'blackberry' üzerinden sunacağı hizmete ilişkin bilgi veren Önder, cepten hisse senedi alım-satımının yanı sıra piyasalara dair tüm bilgilerin öğrenilebileceğini belirtti. Aylık en az 250 bin YTL işlem yapanlar hizmetten ücretsiz yararlanacak.