Hitachi: Yeni model geliştirirken Türkiye gerçeğine bakacağız

Hitachi: Yeni model geliştirirken Türkiye gerçeğine bakacağız
Hitachi: Yeni model geliştirirken Türkiye gerçeğine bakacağız

Gedore den Bülent Savaş (solda) Hitachi Başkan Yardımcısı Fumio Tashimo (ortada) işbirliğini anlattı.

Tashimo, yeni model geliştirmede bundan böyle hızla gelişen Türkiye gerçeğini daha fazla dikkate alacaklarını belirtti

İSTANBUL - Dünya devi Japon Hitachi Koki’nin her yıl farklı bir Avrupa ülkesinde düzenlenen strateji toplantısı bu yıl İstanbul’da yapıldı.
Hitachi Başkan Yardımcısı Fumio Tashimo, yatırım planlamalarında ve yeni model geliştirmede bundan böyle Türkiye gerçeğini daha fazla dikkate alacaklarını belirtti. Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen yaklaşık elli temsilcinin, rekabetçi piyasalarda ne tür yeniliklerin talep edilebileceği konusunda görüş bildirdiği toplantıda, Japonya ’dan katılan ve çoğunluğu Ar-Ge uzmanı mühendislerden oluşan Hitachi A takımı ise yakın bir gelecekte Hitachi Grubu’na üstünlük sağlayacak yenilikler ve gelişmeler konusundaki çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

‘Perşembe Pazarı’nı gezdim’
Türkiye Genel Distribütörlüğü’nü Gedore-Altaş’ın yaptığı Hitachi’nin Başkan Yardımcısı Fumio Tashimo toplantıda yaptığı konuşmada, “Türkiye pazarındaki hareketlilikten ve ürün zenginliğinden çok etkilendim. Yapı marketlerini ve İstanbul’daki Perşembe Pazarı’nı da gezdim. Ziyaretim esnasında yetkililerin bizlere zor zaman ayırabilmesi, konuşmalarımızın sık sık dükkâna gelen müşterilerce kesilmesi belki biz yabancılara biraz garip gelebilir ancak piyasanın hareketliliğini göstermesi açısından oldukça ilginç ve bu belki de Türkiye ekonomisinin hızla gelişmekte olduğunun gözle görülebilir en güzel kanıtıydı” dedi. Türkiye’deki genç nüfusun da bir avantaj olduğunu dile getiren Fumio Tashimo, hızlı gelişmelerin yaşandığı Türkiye’deki kullanıcıların sesine artık eskisinden daha fazla kulak vereceklerinin altını çizerek, yatırım planlamalarında ve yeni model geliştirmede bundan böyle Türkiye gerçeğini daha fazla dikkate alacaklarını belirtti. ‘Yeniliği keşfet’ (inspire the next) sloganıyla yıllardır elektrikli el aleti sektöründe fikir ve yaratıcılıkta liderliğini sürdüren Hitachi’nin Türkiye Genel Distrübitörü Gedore-Altaş’ın Genel Müdürü Bülent Savaş da, “Hitachi Japonya Merkez yöneticileriyle Hitachi Avrupa temsilcilerinin katıldığı toplantının İstanbul’da yapılması Gedore-Altaş adına mutluluk vericidir” dedi. (Radikal)


  ETİKETLER:

  Japonya

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul