HP'den 9 milyar dolarlık tarihi zarar

HP'den 9 milyar dolarlık tarihi zarar
HP'den 9 milyar dolarlık tarihi zarar
Teknoloji devi HP, bu yılın üçüncü çeyreği için öngördüğü zararın yaklaşık 9 milyar dolar olduğunu duyurdu

Şirketten yapılan açıklamada, 2012 mali yılının üçüncü çeyreğinde şirket tarihinin gelmiş geçmiş en büyük zararının açıklanacağı belirtildi. Buna rağmen, şirketin hisse başına gelir beklentisi ise iyi seviyede gidiyor.

Ancak HP'nin 2008'de Electronic Data Systems şirketini satın alması ile bu yüksek seviye dibe vuracak gibi görünüyor. Çünkü, dev bilgisayar üreticisi 14 milyar dolara mal olan bu satın alma için yılın üçüncü çeyreğinde defterlerine zarar olarak 8 milyar dolar zarar yazacak.

Şirket, bu işlemin ardından hisse başına 4.49 dolarlık bir gelir kaybı ve toplamda yaklaşık 8.85 milyar dolarlık bir zararın oluşmasını beklediğini açıkladı.( hürriyet )

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Bilgisayar

  ,

  şirket

  ,

  hisse

  http://www.radikal.com.tr/109670510967053

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hp - osmano

  işe yaramaz makineler üretirlerse böyle olur. Safi tanıtımla, pahalıya satmakla olmaz, kalite lazım.

  hp - stephancrane

  hiç tamir görmemişti benim bilgisayarda üç yıl sonra ekran kartı önce yandı,aşırı ısınma, sonra tamiri kendisinden daha pahalı olan başka sorunları da çıktı, evin bir köşesinde bekliyor öyle

  Oh olsun - husertas

  Sevindim. Aldığım HP laptop 3 yıl sonra düpedüz yanmıştı. Tamir ettim tekrar yandı, tekrar tamir ettim yine yandı. İnternetten araştırınca öğrendim ki, meğerse HP laptopların tamamında aynı aşırı ısınma sorunu varmış, millet bıkmış usanmış. Belli bir kaç model HP laptoplar garanti süresi biter bitmez yanıyormuş. Benim gibilerin ahı tutmuş olmalı.