HSBC Türkiye'de yönetim değişti

HSBC Türkiye'de yönetim değişti
HSBC Türkiye'de yönetim değişti

HSBC nin yedi yıllık CEO su Piraye Antika, bundan sonra bankada Yönetim Kurulu üyesi olacak.

İSTANBUL - Piraye Antika, HSBC Türkiye ’de İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevini, HSBC Grubu yöneticilerinden Martin Spurling’e devredecek.
Bankadan yapılan açıklamaya göre, HSBC’nin Türkiye pazarına girdiği 1990 yılından bu yana bankada görev yapan Piraye Antika, 1993’ten bu yana da bankanın CEO’luğunu yürütüyordu. 30 Eylül 2010 itibarıyla, görevi HSBC Grubu yöneticilerinden Martin Spurling devralacak. Antika ise HSBC Yönetim Kurulu Üyeliği görevine ilave olarak HSBC Grubu Avrupa Ortadoğu ve Küresel İşkolları Yönetim Kurulu Başkanı Stuart Gulliver ile HSBC Grubu Kıta Avrupası CEO’su Peter Boyles’un özel danışmanı olarak görev yapacak. Uluslararası Yönetici olarak HSBC Grubu bünyesinde 20 yıldır çalışan Martin Spurling, en son Jersey’de HSBC’nin CEO’luğunu yürütüyordu. 

‘Türkiye’de ciddi fırsatlar var’
HSBC Grubu Kıta Avrupası CEO’su Peter Boyles yeni atamalara ilişkin şu değerlendirmede bulundu: “HSBC adına, Piraye Antika’ya, HSBC Türkiye’yi bugün grubumuzun Kıta Avrupası bölgesindeki en başarılı bankalarından biri haline getiren olağanüstü katkılarından dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Piraye Antika’nın HSBC Türkiye’deki Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmeyi kabul ederek, deneyimlerinden yararlanmaya devam etmemize imkân vermesinden büyük bir memnuniyet duyuyorum.
Türkiye, gerek gelişmiş ve gelişmekte olan piyasalardaki müşterileri birbirlerine bağlaması açısından, gerekse diğer açılardan ciddi fırsatlar olduğunu düşündüğümüz bir pazar. Martin Spurling’in, geçmiş deneyimleriyle HSBC Türkiye’nin büyümesine liderlik etmek için çok iyi bir seçim olduğuna inanıyorum.” (Radikal)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Ortadoğu