HSBC: Türkiye'ye güveniyoruz

HSBC Holdings Plc Yönetim Kurulu Başkanı Sir John Bond, "Yatırımcılar ve HSBC Türkiye'nin geleceğine güveniyor" dedi. Bond, Sabancı Üniversite Yönetim Bilimleri Fakültesi'nde verdiği konferansta...

İSTANBUL - HSBC Holdings Plc Yönetim Kurulu Başkanı Sir John Bond, "Yatırımcılar ve HSBC Türkiye'nin geleceğine güveniyor" dedi. Bond, Sabancı Üniversite Yönetim Bilimleri Fakültesi'nde verdiği konferansta, "Muhteşem geçmişinin yanı sıra parlak bir geleceği olduğu için Türkiye'ye yatırım yaptık" diye konuştu. "Türkiye, geçmişte ektiği tohumları biçiyor" diyen Bond, enflasyonun 30 yıl sonra yüzde 10'un altına indiğini, Türkiye'nin OECD'nin en hızlı büyüyen ülkesi haline geldiğini, verimliliğin artırılmasında başarı sağlandığını anlattı. Bond, yabancı yatırımcıların güven artışının doğrudan yatırımlardaki ciddi sıçramayla da görüldüğünü belirtirken, "Türkiye gelişmekte olan ülke konumundan çıkıp gelişmiş piyasa halini alıyor" dedi.
HSBC'nin yatırım yaparken özellikle gelişme kaydedecek ülkelere yöneldiğini belirten Bond, "Çin, Rusya, Türkiye, Meksika ve Hindistan bizim için en belirgin ülkeler" dedi. Bond, konuşmasının sonunda, "Türkiye'nin güçlüklere göğüs gerebileceği ve dünyada çok güçlü bir ülke olacağına inanıyorum" dedi.