HSBC'den bir Türkiye açıklaması daha

HSBC'den bir Türkiye açıklaması daha
HSBC'den bir Türkiye açıklaması daha
Türkiye'den çıkışı gündemde olan HSBC, işlerin devam edip etmeyeceğiyle ilgili "yoğun incelemelerin" devam ettiğini açıkladı

RADİKAL - Reuters haberine göre  HSBC CEO'su Stuart Gulliver, Türkiye , Brezilya, Meksika ve ABD 'deki işlerinin devam edip etmemesiyle ilgili "yoğun incelemelerin" devam ettiğini söyledi.

1 Mayıs'ta geçen bir haberde HSBC'nin Türkiye'deki bireysel bankacılık operasyonunu satmak istediği belirtilmişti. Türkiye dahil dört ülkedeki sorunlu operasyonları konusunda adım atmak isteyen HSBC'nin Türkiye'deki bireysel bankacılık operasyonlarını satmak istediği konu hakkında bilgi sahibi kaynaklar bunun kolay bir süreç olmayacağını belirttiği ifade edilmişti.

HSBC Türkiye'den çıkıyor mu? Resmi açıklama geldi

Diğer yandan İngiliz banka bugün ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. WSJ'nin haberinde, bankanın 2015'in ilk üç ayında 5,3 milyar dolar net kâr elde ettiği, geçen yıl bu rakamın 5,2 milyar dolar olduğu ifade edildi. Haberde, HSBC'nin Türkiye ve Brezilya'daki faaliyetleri için potansiyel alıcı arayışında olduğuna vurgu yapıldı.

HSBC'ye kara para baskını

bigPara.com