Hükümetten faiz indirimine ilk yorum

Hükümetten faiz indirimine ilk yorum
Hükümetten faiz indirimine ilk yorum
Merkez Bankası'nın faiz indirme kararına hükümetten ilk tepki Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan geldi: Beklentimiz daha fazla indirimdi

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun politika fazini çeyrek puan indirme kararını Macaristan'da değerlendirdi.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile düzenlediği ortak basın toplantısında soruları cevaplayan Davutoğlu, şunları söyledi: "Faizlerin inme trendinde olması önemlidir. Türk ekonomisinin sıhhat göstergelerinden biridir. Ancak faizlerin inme trendinin dünyadaki emtia fiyatlarındaki gelişmeler ve Türkiye ’deki ekonomik ve siyasi istikrar da göz önüne alınarak daha fazla bir ivme ile olması beklentimizi hep ifade ettik. Merkez Bankası bu yönde bir değerlendirme yaptı. Faiz oranlarının düşme trendi içinde olması olumludur. Ama biz bunun daha fazla bir ivme ile seyretmesi gerektiği kanaatini yine ifade ediyoruz."

Davutoğlu, enflasyonun da düşme eğilimine girmesi dolayısıyla daha fazla bir indirim yönünde beklentileri olduğunu dile getirdi. (Cihan)

Faiz kararına döviz böyle tepki verdi!

Merkez Bankası'ndan faiz indirimi

Erdoğan'dan faiz çıkışı: İnsanı böyle adeta çıldırtacaklar

bigPara.com