Hyundai'den dört yeni model

Hyundai'ın Atos Prime, Matrix ile yenilenen Getz ve Sonata modelleri Türkiye'de satışa sunuldu. Hyundai Assan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar...

İSTANBUL - Hyundai'ın Atos Prime, Matrix ile yenilenen Getz ve Sonata modelleri Türkiye'de satışa sunuldu. Hyundai Assan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, yeni modellerin tanıtıldığı gecede yaptığı konuşmada, Hyundai markasının Türkiye'de 15 yıldır var olduğunu belirterek, Koreli ortakları Hyundai Motor Company'nin 2010 yılı itibarıyla dünyanın en büyük 5 otomotiv üreticisinden biri olmayı hedeflediğini söyledi.
Kibar, şöyle konuştu: "Türkiye'deki sanayi şirketleri sıralamasında grafiğimiz hızlı bir yükseliş göstermektedir. Önümüzdeki günlerde açıklamaya hazırlandığımız yeni yatırımlarımızla sadece Türkiye'de değil, bölge coğrafyasında da ülkemiz ürünlerini pazarlamayı hedefledik. Dört yeni aracımız, Hyundai'in her segmentte temsilini sağlayacak. Bu araçlar Avrupa ile aynı anda satışa sunuldu. 4 yeni araçla birlikte binek otomobil pazarındaki gücümüzün artacağını düşünmekteyiz. 2005 itibarıyla hedef büyütüp yurtdışında da tercih edilen araçlar üretmeyi planlamaktayız." Geceye, Kore Büyükelçisi Young-Jae Kwon ve Hyundai Assan Yönetim kurulu başkan Yardımcısı Heung-Soo Lheem de katıldı.