Hyundai'ye son teklif Konya'dan

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası (KSO), Konya Ticaret Odası (KTO) ve Konya Ticaret Borsası (KTB), ortak yayımladıkları bildiride...

KONYA - Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası (KSO), Konya Ticaret Odası (KTO) ve Konya Ticaret Borsası (KTB), ortak yayımladıkları bildiride, Hyundai'ye, yatırımını Konya'ya yapması karşılığında bedelsiz arsa ve cazip altyapı olanağı sunulacağını taahhüt etti. KSO'dan yapılan açıklamada, geçtiğimiz günlerde, Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen ödül törenine katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'a, Hyundai'nin Türkiye'ye yapmayı düşündüğü 1.2 milyar avroluk yatırımı, Konya'ya yapması halinde son derece cazip olanaklar sunmaya hazır olduklarının iletildiği bildirildi. Konya'nın ekonomisine ivme kazandıracak, istihdama katkı sağlayacak büyük yatımların Konya'ya getirilmesi için harekete geçen Konya Büyükşehir Belediyesi, KSO, KTO ve KTB'nin aldığı ortak kararda, Çek Cumhuriyeti'ne yatırım yapmayı düşünen Hyundai yetkililerinin Konya'ya davet edilmesi konusunda görüş birliği sağlandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"4 milyon metrekare araziden, istedikleri miktarda bedelsiz olarak tahsis etme, elektrik ve doğalgaz altyapısını arsa sınırlarına kadar getirme sözü veriyoruz. Konya'dan istihdam edilecek her kişi için 15 bin dolar istihdam desteği sağlamayı taahhüt ediyoruz."