Hyundai'ye yeni fabrika

Hyundai Motor Company, Çin otomotiv sektöründeki büyümeye paralel olarak Beijing'deki mevcut fabrikanın yanında kurulacak ikinci fabrikasının temelini attı.

İSTANBUL - Hyundai Motor Company, Çin otomotiv sektöründeki büyümeye paralel olarak Beijing'deki mevcut fabrikanın yanında kurulacak ikinci fabrikasının temelini attı.
Çek Cumhuriyeti'nde kurmayı planladığı yeni fabrikanın ardından Türkiye'deki Hyundai Assan İzmit Fabrikası'nın da kapasitesini artırmaya karar veren Hyundai Motor Company, dünyada otomotiv sektörünün en hızlı gelişen pazarı konumundaki Çin'de bulunan yatırımını da büyütme kararı aldı. Çin pazarında sürekli olarak satış rekorları kıran ve Türkiye'de olduğu gibi pazarda dördüncü sırada bulunan Hyundai, yeni yatırımıyla Çin'deki ve bölgedeki gücünü daha da artırmayı hedefliyor.
Hyundai Motor Company Başkanı Mong-Koo Chung'un katılımıyla temeli atılan yeni Hyundai fabrikası, mevcut üretimin yapıldığı Beijing fabrikasına yaklaşık iki km.'lik mesafede 1 milyar dolarlık yatırımın sonucunda üretime 2008 Nisanı'nda geçilecek ve yıllık ikiye katlanarak 600 bin adede ulaşacak.