İBB'nin 'ücretsiz engelli yardımları' market rafında satışta!

İBB'nin 'ücretsiz engelli yardımları' market rafında satışta!
İBB'nin 'ücretsiz engelli yardımları' market rafında satışta!
İstanbul Belediyesi'nin ayni yardım olarak dağıttığı ve paketlerinin üzerinde büyük, kırmızı harflerle "ÜCRETSİZDİR SATILAMAZ" ibaresi bulunan hasta bezleri bir marketin rafında 8 lira 95 kuruş fiyatla satışa sunulmuş olarak bulundu.

İSTANBUL – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’nün (İSEM) ayni yardım olarak 'ücretsiz' dağıttığı hasta bezleri, bir marketler zincirinin Maltepe'deki şubesinde 8 lira 95 kuruşluk fiyatla satış rafına konuldu.

İçerisinde 8 adet hasta bezinin bulunduğu paketlerin üzerinde her ne kadar 'ücretsizdir satılamaz' ibaresi yer alsa da, bez 8.95 liralık etiketle satış rafına konuldu.

PAKETLERDE BÜYÜK HARFLERLE "ÜCRETSİZDİR SATILAMAZ" YAZISI

Paketin üzerinde, İBB'nin engelliler için hizmet veren çağrı merkezi ALO 153'ün telefon numarası da yer alıyor. Üzerinde kırmızı renkle ve büyük harflerle, "ÜCRETSİZDİR SATILAMAZ" etiketinin bulunduğu hasta bezleri 8.95 TL'lik fiyatla satış rafına konuldu. Satış rafındaki engelli yardımı DHA muhabirleri tarafından görüntülendi.

"ÜCRETLİ OLANLARLA KARIŞMIŞ"

Satışın normal olmadığını paketlerin görüntülendiği sırada fark eden market çalışanları, bezi üreten firmanın para ile sattığı ürün paketleri ile belediyenin anlaşmayla ücretsiz dağıttığı paketlerin karıştığını, olayın dağıtım hatasından kaynaklandığını ileri sürdü. Görevliler söz konusu ürünlerin geri göndermek üzere reyonlardan kaldırıldığını söyledi.

Engelli yardımı olarak dağıtılan hasta bezlerinin satışa sunulmasını sorduğumuz İBB yetkilileri ise olayla ilgili bilgilerinin olmadığını, konunun araştırıldığını söyledi.

(Timur TARLIG - İhsan YALÇIN - Ezgi ÇAPA - Özkan ARSLAN / DHA)

bigPara.com