ICBC'ye Çin'den onay geldi

ICBC'ye Çin'den onay geldi
ICBC'ye Çin'den onay geldi
3 trilyon dolarlık aktif büyüklüğü ile dünyanın en büyük bankası olarak nitelendirilen Çinli ICBC'nin Türkiye'de Tekstilbank'ı satın alması için Çin tarafında onay çıktı.

RADİKAL- 3 trilyon dolarlık aktif büyüklüğü ile dünyanın en büyük bankası olarak nitelendirilen Çinli ICBC’nin Türkiye’de Tekstilbank’ı satın alması için Çin tarafında onay çıktı. 29 Nisan 2014 tarihinde Tekstilbank 669 milyon lira bedelle ICBC ile satın alma anlaşması imzalamıştı.
GSD Holding, Tekstil Bank'ta sahip olduğu yüzde 75,50'lik payının, Industrial and Commercial Bank of China Limited'e (ICBC) satışı konusunda, Çin'deki bankacılık otoritesi "China Banking Regulatory Commission" (CBRC) tarafından satış işlemine onay verildiğini bildirdi.

GSD Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, şirketin Tekstil Bankası AŞ'de sahip olduğu yüzde 75,50'lik payının, ICBC'ye satışı konusunda, Çin'deki bankacılık otoritesi CBRC tarafından satış işlemine onay verildiğinin bildirildiği belirtildi. Açıklamada, diğer taraftan, ICBC tarafından Türkiye'de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu nezdinde yürütülen onay sürecinin, olağan seyrinde devam ettiği ifade edildi. (AA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Çin

  ,

  lira