IFC'den LOGO ve Mediterra Capital'e kredi desteği

IFC'den LOGO ve Mediterra Capital'e kredi desteği
IFC'den LOGO ve Mediterra Capital'e kredi desteği
Dünya Bankası üyelerinden Uluslararası Finans Kuruluşu IFC, LOGO'ya, 20 milyon TL tutarında kredi sağlayacak. IFC, kredi kapsamında, LOGO'nun ortağı Mediterra Capital'e de 2 milyon euro destek verecek.

EKONOMİ SERVİSİ - Uluslararası finans kuruluşu IFC LOGO’ya 20 milyon TL, LOGO’nun ortağı Mediterra Capital’e de 2 milyon euro kredi sağlayacak.
Geçtiğimiz günlerde İzmir merkezli Netsis firmasını satın alan LOGO, aldığı krediyi, ürün geliştirmek ve müşteri tabanını genişletmek için kullanacak.

LOGO Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, “IFC gibi uluslararası yetkinliğe sahip bir kuruluşun LOGO’ya uzun vadeli finansman desteği sağlaması, bizim için büyük önem taşıyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde, lideri olduğumuz KOBİ sektöründeki yerimizi sağlamlaştırmayı ve uygulama yazılımları pazarında bölgesel lider haline gelmeyi hedefliyoruz. Umuyoruz ki, vizyonumuzu desteklemek, rekabet gücümüzü artırmak ve KOBİ’lere daha fazla çözüm sunmamızı sağlamak üzere, IFC ile işbirliğimizi daha uzun soluklu hale getirebiliriz” dedi.

IFC Türkiye Direktörü Carsten Mueller ise Türkiye’deki istihdamın %80’ini sağlayan KOBİ’lerin, ekonominin itici gücü olduğunu belirtti. Mueller, “Bu yatırım, Türk şirketlerinin ülkede ve bölgede, rekabet gücü ve katma değeri yüksek hizmet sunmalarına verdiğimiz desteğin bir parçası niteliğini taşıyor” dedi.

Türkiye’de 50 yıldır özel sektöre yatırım yapan IFC, 2013’te, öncelikli alanlarda ihracat yapanların, KOBİ’lerin ve mikro ölçekli işletmelerin 20 projesine, toplam 985 milyon USD destek sağladı. Projeler; yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, temiz üretim ve enerji güvenliği, sağlık, eğitim , altyapı ve ticari finansman alanlarında yoğunlaştı.

bigPara.com