IKEA'dan izdihamı önlemek için tedbir

Türkiye'deki ilk mağazasını 5 Mayıs perşembe günü Ümraniye'de açmaya hazırlanan mobilya ve ev aksesuvarları zinciri IKEA, ilk gün izdiham yaşanmaması için açılışa özel kampanya ve indirim yapmadı.

İSTANBUL - Türkiye'deki ilk mağazasını 5 Mayıs perşembe günü Ümraniye'de açmaya hazırlanan mobilya ve ev aksesuvarları zinciri IKEA, ilk gün izdiham yaşanmaması için açılışa özel kampanya ve indirim yapmadı.
30 bin metrekarelik alanda 6 bin 500 çeşit ürününün yer aldığı ilk mağazalarının 45 milyon avroya mal olduğunu söyleyen IKEA Türkiye Pazarlama Müdürü Gülden Sincer, "Mağazayı ilk dört gün 120 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz. Bütün dünyada mağazalarımız ilk açıldığı gün büyük ilgi görür. Türkiye'de de bu ilgiyi göreceğimize inanıyoruz" dedi. IKEA'nın Ümraniye mağazasının açılışını IKEA Dünya Başkanı Hans Skalin'in yanı sıra Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in de yapması bekleniyor.
IKEA'ya sadece İstanbul'dan değil Türkiye'nin birçok şehrinden ilgi olduğunu belirten Sincer, "Çeşitli şehirlerden insanlar bizi arayıp açılış daveti istiyor. Bir ay önce dağıtımına başladığımız kataloglara nasıl sahip olabileceklerini soruyor" diye konuştu.
IKEA kataloğunda yer alan 2 bin 600 çeşit ürünün fiyatını 15 Ağustos'a kadar sabitlediklerini ifade eden Gülden Sincer, katologda yer alan tüm
ürünlerin stoklarında mevcut olduğunu bu açıdan bakıldığında herhangi bir sorun yaşanmayacağını ifade etti.
Dar alanlara çözüm
Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden temin ettikleri ürünleriyle 22 metrekarelik bir evi dahi kullanılabilir hale getirdiklerine dikkat çeken Sincer şöyle devam etti: "Bizim en büyük özelliğimiz dar alanları dahi çok iyi bir şekilde değerlendirebilmemiz. Mağazamızda 6 bin 500 çeşit ürün var. Ürünlerimiz yassı koliler halinde satılıyor. Bu sayede nakliye masrafından ve stok maliyetinden kurtuluyoruz. Ayrıca çok yüksek miktarlarda alım yaptığımız için fiyatlarımız piyasaya göre daha aşağıda. Mağazamızdan tüketicilerimiz nakit alışverişlerinin yanında kredi kartı ve vade farkı ödenmek şartıyla taksitle ürün alabilirler. Tüketicilere istendiğinde nakliye ve montaj hizmetini ücret karşılığı veriyoruz."