İki sim kartı eşzamanlı olarak kullanılabilecek

ODTÜ'lü bir grup öğrencinin geliştirdiği Dual Sim sistem sayesinde birden fazla cep telefonu taşımaya gerek kalmayacak. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi Mehmet Mustafa Karabulut, üretilecek ürünün (Dual Sim)

ANKARA - ODTÜ'lü bir grup öğrencinin geliştirdiği Dual Sim sistem sayesinde birden fazla cep telefonu taşımaya gerek kalmayacak. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi Mehmet Mustafa Karabulut, üretilecek ürünün (Dual Sim), bir cep telefonuyla iki ayrı sim kartı eşzamanlı olarak kullanmayı sağlayacak bir baskı devre olduğunu söyledi. Telefona takılı sim kartlardan her ikisi de gelen aramalara açık olacak. Arama yapacak sim kartın kullanıcı tarafından verilecek bir komutla belirleneceğini ve aynı komutla istenildiği zaman değiştirilebilecek. Dual Sim'in satış fiyatının ise 40 YTL civarında olacağı bilgisi verildi.
İlk yıl 30 milyon YTL kâr hedeflediklerini anlatan Karabulut, orta vadede birden fazla hat kullanımının yaygın olduğu ülkelerde pazarlama düşündüklerini belirtti. Projede, Karabulut'un yanı sıra, Emre Efeoğlu, Rafet Ilgın ve Serkan Camcıoğlu görev alıyor.