İki uzun kulağım tüm electoonları duyar

İki uzun kulağım tüm electoonları duyar
İki uzun kulağım tüm electoonları duyar
Oyun dünyasının Oscar'ları olarak gösterilen E3'te 'en iyi platform' yapımı ödülünü iki boyutlu (2D) olmasına rağmen alması ile dikkat çeken The Rayman Origins, Ubisoft Montpellier tarafından çıkarıldı.
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

Oyun , terk edilmeye yüz tutmuş iki boyutlu oyun dünyasına yeni bir soluk getirmeyi başarması ile dikkat çekiyor. 

Bol eğlence bol mizah 
Oyunseverlerin ‘uzun kulaklı dostu’ bu seride de bol bol eğlence mizah ve heyecan vaat ediyor. Oyunda, ‘rüyaların ormanlık alanı’nda bulunan Rayman’e en iyi dostlu Globox eşlik ediyor. Ray, evini Darktoonlar’dan korumak isteyen ‘Ray’ Electoon’ları toplamaya ve perileri kurtarmaya çalışıyor. 

Bir platform oyununda olması gereken her şey oyunda var. Oyunu benzerlerinden ayıran ise müzikleri ve karakter tasarımları. UbiArt’ın usta kalemleri ellerinden geldiğince uçuk kaçık karakterler çizmeyi başarmışlar. Renkler canlı ve karakterler son derece sevimli. Bölüm tasarımcıları 2D oyunların tekrara düştüğünü iyi fark etmiş olmalılar ki heyecanı düşürmemek adına Rayman’i yerde bırakmıyorlar. Ray kulaklarını birer pervaneye dönüştürüp havada akrobatik hareketler yapabilirken bir yandan da derin göllere dalabiliyor. Hitman Tomb Raider gibi yapımların dağıtımcısı olan Square Enix’in de Türkiye distiribütörlüğünü üstlenen Tiglon Rayman The Origins’i de Türkiye’ye getiriyor.

bigPara.com