'İlave tedbir almak gerekli'

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Kemal Kaya, Türkiye'de mali disiplin ve enflasyon konusunda risk oluştuğunu belirterek, "Sadece sözler değil, birtakım ilave tedbirler de olması lazım" dedi.

İSTANBUL - Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Kemal Kaya, Türkiye'de mali disiplin ve enflasyon konusunda risk oluştuğunu belirterek, "Sadece sözler değil, birtakım ilave tedbirler de olması lazım" dedi. Piyasalardaki dalgalanmalara ilişkin soruları yanıtlayan Kaya, Türkiye'de stabilitenin çok önemli olduğunu ve ortamı germemek gerektiğini ifade etti. Türkiye'de mali disiplin ve enflasyon konusunda risk oluştuğunu kaydeden Kaya, sözlerine şöyle devam etti:
"Mali disiplinden şaşmanın sinyalleri verilmeye başlandı. Bu, enflasyonla bir araya gelince, piyasada zaten tedirginlik vardı cari açıkla ilgili, gerginlik başladı. Şimdi onun tekrar yerine konması lazım. Sadece sözler değil, birtakım ilave tedbirler de olması lazım." "Merkez Bankası müdahale etmeli mi?" sorusuna da Kemal Kaya, "Merkez, gerekli görürse müdahale edecektir, ama ben bilemem" yanıtını verdi.