İlk finans okulu İstanbul'da

Türkiye'nin ilk özel finans ve bilişim okulu İstanbul'da kuruluyor. Kavram Dershanesi tarafından kurulacak olan okulun ücretinin dershane ücretini geçmeyeceği belirtildi.

İSTANBUL - Türkiye'nin ilk özel finans ve bilişim okulu İstanbul'da kuruluyor. Kavram Dershanesi tarafından kurulacak olan okulun ücretinin dershane ücretini geçmeyeceği belirtildi.
Yüksekokul için İstanbul Zincirlikuyu'da Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ait bir binayı kiralayan Kavram Dershaneleri Başkanı Bahattin Durmuş, yüksekokulun, Kavram Üniversitesi'nin çekirdeğini oluşturacağını belirtti. YÖK'ün vakıfların üniversite kurmasına izin verdiğini, bu nedenle öncelikle Kavram ve Eğitim Vakfı'nın kuruluş çalışmasını tamamlayacaklarını belirten Bahattin Durmuş, Kavram Eğitim ve Kültür Vakfı'nın kuruluş çalışmalarını yaptıklarını ifade etti.
'Finansın merkezini tercih ettik'
Durmuş, Zincirlikuyu'nun paranın, finansın ve insan kaynaklarının merkezi olması nedeniyle burayı tercih ettiklerini anlattı. Durmuş, para-finans-bilişim ağırlıklı meslek yüksekokulu yapacaklarını, bu okullarda iş hayatının ihtiyaç duyduğu eleman yetiştireceklerini söyledi.