İlk yeşil hastane hizmete girdi

İlk yeşil hastane hizmete girdi
İlk yeşil hastane hizmete girdi

Florence Nightingale Hastanesi nin açılışını yapan Başbakan Erdoğan a fahri doktora unvanı verildi.

Florence Nightingale Grubu’nun 4. hastanesi olarak hizmete giren Çağlayan’daki İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın katılımıyla açıldı. Açılışta hastanenin ilk yeşil hastane olduğuna dikkat çeken Başbakan Erdoğan sağlıkta işgücünün 462 bine yükseltildiğini dile getirdi.
Törende yaptığı konuşmada, sağlık hizmetlerinden on yıl önceki döneme göre iyi bir duruma gelindiğini belirten Erdoğan, vakıf üniversiteleri hastanelerinin kaldırılması ve özel üniversitelerin bu alanda yatırım yapabilmesinin önünün açılması gerektiğini söyledi. Erdoğan, “Şimdi yeni bir adım atıyoruz. Şehir hastanelerini kuruyoruz. Yargıda bir sıkıntımız var, bu sıkıntıyı yasal düzenlemeyle aşmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar şehir hastanelerini kurmuş olmamız lazımdı. Girdiğin anda farklı bir yere gitmeyeceksin, o kompleksin içinde işi bitireceksin. İstanbul Ankara ve büyük şehirlerin tamamında bu hastaneleri yapacağız” dedi.
Erdoğan, yurtdışından çok sayıda hastanın artık tedavi olmak için Türkiye ’ye geldiğinin altını çizerek şunları söyledi: “Bu hastane ülkemizin ilk ‘yeşil hastanesi’ olma unvanını kazanmış bulunuyor.”

bigPara.com