IMF 5 Mayıs'ta İstanbul'da

IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp, stand-by'ın gözden geçirmesi kapsamında, Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki heyetin, 5 Mayıs'ta İstanbul'a geleceğini açıkladı.

ANKARA - IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp, stand-by'ın gözden geçirmesi kapsamında, Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki heyetin, 5 Mayıs'ta İstanbul'a geleceğini açıkladı.
Bredenkamp, yazılı açıklamasında, heyetin, ön teknik çalışmalarına 5 Mayıs'ta İstanbul'da başlayacağını, Ankara'daki resmi görüşmelerin ise 8-18 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirileceğini kaydetti. Türkiye Temsilcisi Bredenkamp görüşmelerde, son ekonomik gelişmeler ve ekonomik görünümün değerlendirilerek, 'program hedeflerini güvence altına almak için ihtiyaç duyulabilecek adımların' ele alınacağını söyledi.
IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp, söz konusu görüşmelerin şu tür konulara odaklanmasının beklendiğini dile getirdi: "Bütçe beklentileri ve politikaları, vergi reformları, vergi idaresinin güçlendirilmesine yönelik önlemler, yeni onaylanan sosyal güvenlik reformunun uygulanmasına yönelik planlar ile kamu bankaları reformu ve bankacılık düzenleme ve denetleme sisteminin daha da güçlendirilmesi."