IMF bugün Ankara'da

Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki Uluslararası Para Fonu (IMF) heyeti, ekonomi yetkilileri ile resmi görüşmelere bugün Ankara'da başlayacak.

ANKARA - Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki Uluslararası Para Fonu (IMF) heyeti, ekonomi yetkilileri ile resmi görüşmelere bugün Ankara'da başlayacak.
Giorgianni başkanlığındaki heyet, Türkiye temasları çerçevesinde, bazı sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileri ile görüşmek üzere 1 Haziran 2005 tarihinde İstanbul'a gelmişti. Yeni stand-by düzenlemesinin birinci gözden geçirme çalışmaları kapsamında gerçekleşen ziyaret çerçevesinde IMF heyeti, 2 Haziran tarihinden itibaren İstanbul'da, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye Bankalar Birliği ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) de dahil olduğu bazı özel sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile görüştü.
Heyetin bugün Ankara'da resmi kurum ve kuruluş yetkilileri ile yapacağı görüşmelerinde, son ekonomik gelişmeler, yapısal reformlarda kaydedilen ilerleme ve gözden geçirmenin tamamlanmasına yönelik adımların ele alınması bekleniyor.
Bu kapsamda kamu maliyesi ve para politikası uygulamaları değerlendirilerek, gelişmeler gözden geçirilecek, reform programı kapsamında ise bankacılık, kamu bankaları, sosyal güvenlik ve vergi reformuna ilişkin çalışma değerlendirilecek.