IMF: Türkiye'den davet bekliyoruz

Uluslararası Para Fonu (IMF) Dış İlişkiler Direktörü Tom Dawson, IMF heyetinin Türkiye'yi ziyareti için programın belli olmadığını ve bunun Türkiye'den resmi davet almalarının ardından gerçekleşeceğini söyledi.

WASHINGTON - Uluslararası Para Fonu (IMF) Dış İlişkiler Direktörü Tom Dawson, IMF heyetinin Türkiye'yi ziyareti için programın belli olmadığını ve bunun Türkiye'den resmi davet almalarının ardından gerçekleşeceğini söyledi. Dawson, Washington'daki IMF Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, "Heyetin Türkiye'yi ziyareti için şu anda bir program yok. Çünkü henüz resmi bir davet almadık. Türkiye'den davet alındığında isteği memnuniyetle karşılayacağız" dedi.
Türkiye ile aralarında yapıcı bir ilişki olduğunu belirten Dawson, Türkiye ve diğer ülkelerle yapılan anlaşmalarda en önemli noktanın, iyi ve doğru bir düzenleme sağlanması olduğunu kaydetti. Dawson, Türkiye'ye ilişkin bir gecikme olduğuna işaret ederek, "Bazı durumlarda gecikmelerden endişe duyarız. Ancak, bu konuda Türk hükümeti, tam olarak ne yapılması gerektiğini bildiği için Türkiye'ye ilişkin kaygımız yok" dedi.